sobota, 2 października 2010

Jak dowcipnie przedstawić eksperta

Zaprosiłeś eksperta, który na konferencji PR wygłosi wykład. Nie wiesz jak przedstawić gościa i rozbawić publiczność?

Przeczytaj 10 propozycji. Reakcja widowni pokaże czy mówca może liczyć na życzliwe przyjęcie.

Uwaga: X to nazwisko przedstawianej osoby. Większość zapowiedzi pasuje do kobiet i mężczyzn.

1. "X jest jednym z największych ekspertów w swojej dziedzinie. Jest to nie tylko moje zdanie, ale także jego samego. Panie, panowie, powitajmy X" (entuzjastyczny aplauz)

2. "Niektórzy wierzą, że X jest jedynym wybitnym żyjącym specjalistą w swojej dziedzinie. Oczywiście - nikomu nie można zabronić wiary w Świętego Mikołaja. Panie, panowie, powitajmy X" (entuzjastyczny aplauz)

3. "X przedstawi swoją prezentację wierząc, że Państwo wysłuchają jej do końca. Jeśli jednak ktoś skończy przed nim, proszę podnieść rękę. Panie, panowie, powitajmy X" (entuzjastyczny aplauz)

4. "X przyznaje niechętnie, że jest dzieckiem wojny. Kiedy rodzice zobaczyli go pierwszy raz, zaczęli się bić. Panie, panowie, powitajmy X" (entuzjastyczny aplauz)

5. "X obiecuje, że popłynie szeroko w miejscach gdzie nie ma głębokiej wiedzy. Panie, panowie, powitajmy X" (entuzjastyczny aplauz)

6. "Mówi się, że X jest niepodważalnym autorytetem w swojej specjalności. A oto osoba, która pierwsza to zauważyła. Panie, panowie, powitajmy X" (entuzjastyczny aplauz)

Wprowadzenia tylko dla kobiet

7. "X mówi, że chce polecieć na Hawaje na drugi miesiąc miodowy. Podobno mąż nawet obiecał, że odwiezie ją na lotnisko. Panie, panowie, powitajmy X" (entuzjastyczny aplauz)

8. "X twierdzi, że diamenty są największymi przyjaciółmi kobiet i psy są najwierniejszymi przyjaciółmi mężczyzn. Teraz każdy może ocenić, która płeć ma więcej rozumu. Panie, panowie, powitajmy X" (entuzjastyczny aplauz)

9. "X twierdzi, że najlepszy okres w jej karierze to 10 lat pomiędzy 29-tym, a 30-tym rokiem życia. Panie, panowie, powitajmy X" (entuzjastyczny aplauz)

10. "X uważa, że w pracy kobieta na tym samym stanowisku musi być dwa razy lepsza od mężczyzny. Na szczęście to nie takie trudne. Panie, panowie, powitajmy X" (entuzjastyczny aplauz)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Kontakt

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *