środa, 25 maja 2011

Wyjątkowe slajdy z tekstem

Moi klienci i znajomi wiedzą, że odradzam mówcom umieszczanie na slajdach PowerPoint tekstu, gdyż ludzie nie lubią czytać kiedy ktoś do nich mówi i trudno im słuchać kiedy czytają. Ale jest jeden wyjątek.

Powiedzmy, że masz godzinną prezentację na branżowej konferencji o 9:00. Z doświadczenia wiesz, że ludzie przyjdą między 8:45 i 9:15.

Możesz przygotować dodatkową, krótką prezentację PowerPoint składającą się z gigantycznych cytatów ekspertów, filozofów i innych wpływowych autorytetów, odnoszących się treścią do tematu Twego wystąpienia.

Cytaty, fakty, dane statystyczne wprowadzają w temat, pobudzają wyobraźnię i zachęcają do dyskusji. Żeby "osłodzić" prezentację, możesz zsynchronizować rytm zmieniania slajdów z muzyką.

Ludzie, którzy przyjdą przed 9:00, chętnie przeczytają teksty na slajdach. Ponieważ w tym czasie nic do nich nie mówisz, nie ma ryzyka, że przekazy na slajdach będą "rywalizować" z Twoim wystąpieniem.

Rezultat?

Słuchacze, którzy zjawią się pierwsi, czują się dodatkowo nagrodzeni (łatwiej wchodzą w "nastrój" wystąpienia), a Ty możesz trochę opóźnić moment rozpoczęcia prezentacji w zależności od tempa zapełniania się sali.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Kontakt

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *