piątek, 14 października 2016

Potęga drobnej zmiany w prezentacjach

Drobna kropla wywołuje nadzwyczajny efekt. Podobnie jest z nauką prezentacji.

Wybierz jedną rzecz – coś co poprawi Twoje prezentacje, na przykład zwiększy ich wiarygodność. Coś co doda Ci pewności siebie i zachęci publiczność do uważnego słuchania.

Niech to będzie drobna zmiana. Spokojnie i systematycznie wprowadzaj ją w życie. Powoli, krok po kroku, bez pośpiechu, ale konsekwentnie – daj jej działać. Tak poznasz potęgę drobnej zmiany nie tylko w prezentacjach, ale także w kontaktach ze współpracownikami, znajomymi i rodziną.

Zmiana postawy

Postawa pokazuje publiczności wewnętrzne nastawienie. Trzymasz się prosto czy się garbisz? Wchodzisz na scenę jak mistrz świata czy ostatni biegacz maratonu?

Wyprostuj się. Ściągnij łopatki. Wciągnij brzuch. Podnieś podbródek. Wyglądasz teraz na bardziej zdecydowanego. Czujesz się pewniej. Mówisz bardziej zdecydowanie.

Kiedy siedzisz lub stoisz prosto wyglądasz na kogoś kto jest pewny swoich racji i wierzy w to, co mówi. Ludzie doceniają Twoją szczerość i patrzą z szacunkiem. To jeszcze bardziej wzmacnia poczucie własnej wartości.

Oddychasz głębiej. Do mózgu dociera więcej tlenu. Masz ciekawe pomysły. Płynnie przechodzisz od jednej myśli do drugiej. Wszyscy widzą Twoją kompetencję.

Czujesz się zrelaksowany. Ludzie patrzą z podziwem. Mają do Ciebie zaufanie. Uśmiechasz się. Szef kiwa z uznaniem głową. Dostajesz ofertę awansu w pracy.

Dzięki jednej drobnej zmianie (wyprostowanie sylwetki) oraz konsekwencji i cierpliwości awansujesz i więcej zarabiasz.

Potęga drobnej zmiany

Pozwól działać pozytywnej zmianie, efektowi motyla, efektowi kuli śnieżnej lub reakcji łańcuchowej. Najmniejsza korekta w zachowaniu może przynieść niezwykłe wyniki.

Drobna zmiana głosu, mowy ciała lub przekazu może przynieść zaskakującą odmianę. Zmienia nasze samopoczucie, to jak jesteśmy postrzegani oraz jakie wywołujemy uczucia i reakcje u innych ludzi.

To ruch w obydwie strony. To, co robisz w prezentacjach wpływa na to jak jesteś postrzegany, to z kolei zmienia zachowanie publiczności i Twoją percepcję tego, co powinieneś zrobić.

Nawet drobna poprawka w prezentacjach może uruchomić ciąg zdarzeń prowadzący do poprawy komunikacji z publicznością. Ale nie zmieniaj jednocześnie kilku rzeczy. Wybierz jedną i pozwól jej działać.

1. Wyprostuj się.

2. Mów wolniej.

3. Nie wchodź rozmówcy w słowo.

4. Zamiast "Tak, ale..." mów "Tak i..."'.

5. Uśmiechaj się.

Konkluzja

Żeby poprawić swoje prezentacje, nie musisz wywracać wszystkiego do góry nogami. Wybierz jedną drobną zmianę i pozwól jej działać.

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem z prezentacji lub wystąpień publicznych, prosimy o kontakt. Nasz telefon: 77 441 40 14.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *