środa, 15 stycznia 2014

Nie oddawaj prezentacji PowerPointowi

Jednym z problemów związanych z prezentacjami z wykorzystaniem PowerPointa jest przeświadczenie, że to właśnie PowerPoint JEST najważniejszym elementem wystąpienia.

Stąd kolejny problem: miejsce ekranu.

W salach, gdzie ekran jest umocowany na stałe, znajduje się on najczęściej na środku ściany. Prelegent musi stać z boku lub w małych pomieszczeniach – w kącie. Czasem stoi na środku i slajdy wyświetlają się częściowo na jego czole.

To powoduje, że prelegent staje się dodatkiem do prezentacji – najważniejsze dla publiczności jest to, co widać na slajdach.

Jeżeli jesteś na imprezie, gdzie ekran można przestawić, poproś o ustawienie ekranu w rogu lub po lewej stronie od prelegenta stojącego na środku sceny.

Ekran umieszczony po lewej od mówcy publiczność widzi po swej prawej stronie – to ułatwia przenoszenie wzroku z prelegenta na slajdy i z powrotem.

Jeżeli musisz stać w rogu, postaraj się tak ustawić krzesła, żeby ludzie siedzieli twarzą do Ciebie i mieli ekran po prawej. To, że sala ma kształt kwadratu lub prostokąta nie znaczy, że publiczność musi zawsze siedzieć frontem do głównej ściany.

Ustal z organizatorem imprezy przed wystąpieniem gdzie będziesz stać i miejsce ustawienia ekranu.

Nie oddawaj prezentacji PowerPointowi. Bądź w centrum uwagi!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Kontakt

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *