czwartek, 31 marca 2016

6 powodów dlaczego umiejętność wystąpień publicznych jest ważna

Czy umiejętność wystąpień publicznych jest ważna? Tak. Ale lepiej zapytać: "Dlaczego umiejętność wystąpień publicznych jest ważna?"

W wystąpieniach publicznych musisz pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, musisz robić to lepiej od konkurencji. Po drugie, każde Twoje kolejne wystąpienie musi być lepsze od poprzedniego.

1. Umiejętność wystąpień publicznych pomaga w karierze zawodowej.

Dla wielu pierwszym poważnym wystąpieniem publicznym jest rozmowa kwalifikacyjna o pierwszą pracę. Mówi się o rozmowie, ale właściwie jest to prezentacja. Sukces zależy od tego czy przyćmisz konkurencję.

W pracy najczęściej działamy w zespołach. A to oznacza występowanie przed zespołem lub w jego imieniu. Kariera zależy od umiejętności przekonującego mówienia i przedstawiania swoich argumentów i pomysłów.

2. Umiejętność wystąpień publicznych pomaga w interesach.

Nie wystarczy mieć rewelacyjny produkt. Trzeba także umieć o tym ciekawie opowiadać. Twoja firma może być najlepsza, najszybsza, najbardziej innowacyjna, ale jeżeli nikt o niej nie słyszał...

Od liderów biznesu wymaga się jasnego i przekonującego przemawiania do pracowników, klientów, inwestorów i czasem opinii publicznej, na przykład w sytuacji kryzysowej. Od skuteczności tych wystąpień może zależeć czy zarobią czy stracą miliony złotych.

3. Umiejętność wystąpień publicznych zmniejsza stres.

Stres w pracy przynosi firmom ogromne straty finansowe – demoralizuje pracowników i ich przełożonych.

Skuteczne wystąpienia zmniejszają liczbę nieporozumień w komunikacji wewnętrznej i redukują stres u prelegentów. Pracownicy chętniej prowadzą prezentacje i lepiej się komunikują.

4. Umiejętność wystąpień publicznych pomaga zarządzać czasem.

Większość prezentacji jest za długa i przegadana. Doświadczeni prelegenci wyrażają się jaśniej, mówią krócej i używają bardziej skutecznych technik przekazywania wiedzy.

Dobrzy prelegenci potrzebują mniej czasu na przygotowanie i przećwiczenie wystąpienia – wiedzą co chcą osiągnąć i jak to zrobić.

5. Umiejętność wystąpień publicznych kształtuje lepszych liderów.

Każda sprawa potrzebuje kogoś kto potrafi ją jasno i przekonująco przedstawić. Opinia publiczna często ocenia wagę sprawy po sposobie jej prezentacji.

Jeśli lider nie wie jak zachęcić ludzi do działania, nie ma co liczyć na pełną mobilizację i współpracę osób odpowiedzialnych za sukces.

6. Umiejętność wystąpień publicznych poprawia wizerunek i reputację.

To może jest niesprawiedliwe, ale klienci i konsumenci często oceniają produkt, markę lub firmę po sposobie jej prezentacji – pamiętają tylko te najlepsze i najgorsze.

Lepsze prezentacje nie gwarantują sukcesu – one go tylko ułatwiają. Złe prezentacje? Psują reputację i utrudniają realizację planów.

Znasz inne powody dlaczego umiejętność wystąpień publicznych i prezentacji jest ważna? Napisz o tym w komentarzu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Kontakt

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *